

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 500 mA |
| Color | Clear, Silver |
| Size | 6.35 mmx 30.00 mm |
Stock: 111
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06461
Ext.Price$0.06461
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06461 | $0.06461 |
| 10 | $0.05761 | $0.57610 |
| 50 | $0.05136 | $2.56800 |
| 100 | $0.04613 | $4.61300 |
| 500 | $0.04143 | $20.71500 |
| 1000 | $0.03721 | $37.21000 |
| 3000 | $0.03342 | $100.26000 |
